Schody zabiegowe SOWOSZ - wybierz opcje

Schody zabiegowe - w najprostszych słowach są to schody w których na pewnym etapie zmienia się kierunek biegu za pomocą stopni skrętnych. Nie stosuje się tutaj płaskiego spocznika który de facto rozdziela konstrukcje na dwa proste, osobne biegi. Schody zabiegowe tworzą jeden, spójny ciąg.

W naszej ofercie schody zabiegowe możemy podzielić na trzy główne typu ze względu na ogólny kształt jaki tworzą:

Schody z dolnym zabiegiem

Schody zaczynające się bezpośrednio od części zabiegowej (zabieg 90°) w prawą lub lewą stronę. W rzucie z góry tworzą jeden prosty ciąg. Liczba stopni prostych za zabiegiem może być dowolna. 

Schody z dolnym zabiegiem (31)

Schody zabiegowe w kształcie L

Konstrukcja w której część zabiegowa (zabieg 90°) poprzedzona jest kilkoma prostymi stopniami. Liczba stopni prostych przed i za zakrętem jest zmienna i zależy od wymiarów pomieszczenia. Zabieg prawoskrętny lub lewoskrętny. 

Schody zabiegowe w kształcie L (29)

Schody zabiegowe w kształcie U

Schody które posiadają zabieg z nawrotem o 180°. Liczba stopni dolnego i górnego biegu uzależniona jest od wymiarów otworu i wnęki na schody. Zabieg może być prawoskrętny lub lewoskrętny.  

Schody zabiegowe w kształcie U (28)

Oprócz powyższych rodzajów istnieje możliwość wykonania schodów o niestandardowym układzie zabiegów np. schody dwuzabiegowe lub nawet z trzema zabiegami! Schody jedynie z górnym zabiegiem? Żaden problem!

Zachęcamy do skorzystania z formularza: Podaj własne wymiary