Z jakiego materiału wykonujemy schody?

Wszystkie nasze schody wykonujemy z drewna świerkowego. Drewno pochodzi z Polskich Lasów Państwowych i posiada certyfikat PEFC.
Niestety, nie wykonujemy schodów z innych gatunków drewna.

Jak złożyć zamówienie?

Aby zamówić schody w pierwszej kolejności należy dokonać pomiarów miejsca w którym schody mają stać. Jeżeli po dokonaniu pomiarów bazowa konfiguracja z naszej strony będzie odpowiednia, można dokonać zakupu bezpośrednio na stronie.
Jeżeli potrzebna jest indywidualna wycena lub po prostu weryfikacja parametrów, zachęcamy do podania wymiarów i bezpośredni kontakt. Pomożemy!

Jaki jest okres oczekiwania?

Standardowy termin realizacji wynosi ok. 14-21 dni. Aktualny termin realizacji zamówienia jest podany w opisie produktu lub ofercie. Zawsze staramy się możliwie szybko zrealizować i dostarczyć zamówienie.

Jakie są opcje płatności? Czy można zakupić schody za pobraniem?

opcje płatności to:

  • przelew
  • płatność kartą
  • płatność przy odbiorze*


Każdy model schodów ma przypisane dostępne formy płatności. Przy większości wymagana jest wpłata zaliczki w wysokości 500-700zł do rozpoczęcia realizacji.
*Jeżeli w koszyku jest dostępna opcja płatności przy odbiorze.

Płatności można dokonać na nasz rachunek bankowy: 40191010482105992492250001, Santander Bank Polska SA.

Czy można kupić schody na raty?

Nie oferujemy sprzedaży ratalnej.
Pracujemy jednak nad wdrożeniem bramki szybkich płatności. Jeżeli bank lub inna usługa będą oferować taką opcję, będziesz mógł/mogła z niej skorzystać niezależnie od nas.
Alternatywnie możemy wystawić dedykowaną aukcję w serwisie Allegro z opcją zakupu na raty. Jednak do takiej formy sprzedaży zostanie doliczona prowizja jaką pobiera serwis Allegro w wysokości ok. 350zł.

Jakie są opcje i koszt transportu?

Wszystkie schody dostarczamy własnym transportem. Dostawę realizujemy na terenie całego kraju. Koszt dostawy 1szt schodów to 170zł niezależnie od miejsca dostawy. Dostawa większej liczby schodów obliczana indywidualnie.
Dostawa w promieniu 40km od naszego magazynu (32-640 Zator) wyceniana indywidualnie.

Czy można zamówić usługę pomiaru i montażu?

Niestety bezpośrednio w naszej ofercie nie mamy usługi pomiaru i montażu. Z założenia schody które sprzedajemy są do samodzielnego złożenia.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom udostępniamy listę osób które świadczą takie usługi we własnym zakresie (Montażyści)

Czy schody są certyfikowane i spełniają normy?

Drewno z którego wykonujemy schody posiada certyfikat PEFC.
Elementy które wchodzą w skład poszczególnych modeli posiadają Krajową Deklarację Właściwości Użytkowych i Krajową Ocenę Techniczną wydaną przez ITB.
W zakresie produkcji mamy wdrożony protokół Zakładowej Kontroli Produkcji.

To czy schody spełniają normy zależy już od ich parametrów. Jeżeli potrzebujesz zamówić schody które spełniają obowiązujące warunki prawa budowlanego, poinformuj nas o tym przy składaniu zapytania!

Jak i czym pomalować schody?

Szersza odpowiedź na to pytanie znajduje się w tym artykule: (LINK!)

Zalecamy stosowanie lakierów tzw. "twardych" do schodów, podłóg, parkietów. Ze znanych, marek: Altax, HartzLack, Domalux, V33. Bardziej specjalistyczne lakiery w zależności od gatunku drewna, rodzaju powłoki itp można otrzymać w hurtowni/sklepie z farbami i lakierami.
Zalecamy nałożenie 3 warstw lakieru.
Malowanie można wykonać za pomocą wałka lub pędzla.

Co dokładnie otrzymam zamawiając schody?

Zawartość zamówienia różni się w zależności od tego co dokładnie było zamówione. Standardowo są to:
elementy schodów
komplet kołków i wkrętów do złożenia wszystkich elementów w całość
instrukcja montażu

Czy muszę coś dokupić aby zamontować schody?

Aby w pełni zakończyć montaż należy oddzielnie zakupić:
- klej do drewna (np. Wikol)
- elementy montażowe do stropu, ścian i podłogi tj. kątowniki, kotwy, śruby itp.
- lakier

O nie! Coś mi nie pasuje, co zrobić?

Jeśli pojawił się jakikolwiek problem podczas montażu w pierwszej kolejności skontaktuj się z nami. Przedstaw istotę problemu abyśmy mogli odpowiedzieć na pytanie czy faktycznie są jakieś nieprawidłowości. Pomożemy również rozwiać wątpliwości jeśli jesteś niepewny/niepewna jakiegoś kroku.

Jeżeli na etapie produkcji powstała pomyłka lub element jest wadliwy, zostanie wymieniony na nowy, bezpłatnie, w ramach reklamacji.
Nie podejmuj samodzielnych prób naprawy bez konsultacji z nami! Reklamacja schodów które zostały złożone pomimo wcześniejszego wykrycia wady, nie zostanie uznana!

Potrzebuję dodatkowej balustrady, czy mogę taką zamówić?

Oczywiście! Wskaż gdzie dokładnie ma znajdować się balustrada względem schodów lub otworu a przygotujemy wycenę. Możesz również zamówić gotowe odcinki dostępne na stronie z pozostałymi elementami.

Czy można gdzieś zobaczyć wasze schody?

Obecnie mamy kilka ekspozycji które można zobaczyć w naszym biurze (32-551 Jankowice).
Wybrane modele sprzedajemy również w sieci Castorama. Większość sklepów ma mniejsze lub większe ekspozycje schodów na regałach lub specjalnych wystawkach.

Galeria zdjęć gotowych, wykończonych i zamontowanych schodów u naszych klientów znajduje się na stronie: (GALERIA)