Tartak - stolarnia

SOWOSZ Sp. z o.o.

Sowosz jest spółką, która powstała w 1989 roku.
Od początku swego istnienia jesteśmy związani z branżą drzewną. Obecnie od 20 lat zajmujemy się produkcją i sprzedażą schodów drewnianych na terenie całej Polski oraz tarcicy budowlanej na rynku lokalnym. Oprócz rynku krajowego, schody sprzedajemy również do Francji, Włoch, Czech czy Norwegii.

Kilka słów o nas...

Naszą misją jest oferowanie klientom produktów które nie zrujnują portfela a jakościowo nie będą odbiegać od przyjętych standardów. Aby móc realizować to założenie stworzyliśmy i udoskonaliliśmy konstrukcję naszych modeli która składa się z wstępnie opracowanych już modułów. Dzięki temu produkcja schodów, nawet tych niestandardowych, jest zautomatyzowana i szybka.

Schody wytwarzamy od “zera” w naszym zakładzie. Od kłody przywiezionej z lasu do gotowego produktu który jest w paczce. Nie jesteśmy uzależnieni od podwykonawców. Dzięki temu mamy pełną kontrolę nad całym procesem produkcji i na bieżąco możemy wdrażać zmiany.

Nasz zespół

Jesteśmy zawsze otwarci na potrzeby naszych klientów!

Szczygieł Stanisław

Prezes zarządu

Kamil Sowa

Specjalista ds. schodów

Gertruda Sowa

Wiceprezes

Krystian Szczygieł

Specjalista ds. schodów

Jerzy Sowa

Kierownik / sprzedaż drewna

Filip Momot

Specjalista ds. schodów

Krystyna Szczygieł

Fakturowanie

Agnieszka Noworyta

Kadry
Sowosz w liczbach:

Stale rozwijamy się z myślą o naszych klientach

To dzięki Wam możemy pochwalić się takimi liczbami!
1989
Rok założenia
2
Zakłady produkcyjne
2800
Ponad zamówień rocznie
106
produktów w naszym sklepie
Fotowoltaika SOWOSZ

Dbamy o ekologię!

Staramy się również być EKO! Brzmi dumnie ale jako producent w branży drzewnej w szczególności zależy nam na odpowiednim i zrównoważonym zarządzaniu zasobami i środowiskiem. Drewno z którym pracujemy posiada certyfikat PEFC. Nasze zakłady produkcyjne są wspomagane przez instalacje fotowoltaiczne, odciągowe czy

Schody produkujemy na specjalistycznych centrach obróbczych które minimalizują straty materiału. Wykorzystujemy nowoczesne kotły do spalania własnych odpadów w postaci zrębki i trocin aby możliwie zredukować emisję CO2. Nadmiar trocin przetwarzany jest przez zewnętrzne firmy na pellet opałowy.

CRM

Wykorzystujemy nowoczesne oprogramowanie

Aby zagwarantować najwyższą jakość usług wykorzystujemy dostosowane do naszych potrzeb systemy CRM oraz ERP. Sprawna komunikacja z klientami oraz zarządzanie procesami produkcji to klucz do sukcesu.

Schody prezentujemy w postaci pięknych renderów 3D dzięki czemu klient przed zakupem może zobaczyć jak będą wyglądać jego przyszłe schody! 

Modele naszych schodów i ich elementy są projektowane w oprogramowaniu CAD dzięki czemu jesteśmy wstanie zagwarantować wysoką jakość finalnego produktu.